Historie

Historie místa kde se nachází Bella Vida Café se začala psát v roce 1892. Tehdy byl jako součást celistvého bloku budov na Malé Straně vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský. Úspěšný podnikatel Jindřich Jechenthal zde potom postupně vystavěl dalších pět domů.

Samotný ostrov Kampa je však mnohem starší. Už v 10. století začala pod kopcem Petřín u řeky Vltavy vznikat raně středověká osada Újezd. Jejím církevním a kulturním centrem se stal jeden z nejstarších kostelů na území Prahy s výraznými prvky raně gotického slohu – kostel sv. Jana Křtitele u vody, později přejmenovaný na sv. Jana Křtitele Na prádle.

V polovině 19. století zasáhla i tento romantický kout Malé Strany průmyslová revoluce. Stavební parcely, zejména ty v blízkostí mostu přes Vltavu, byly velmi atraktivní a žádané. Až do poloviny 19. století spojoval vltavské břehy pouze Karlův most. V roce 1839 však byla posvěcena stavba řetězového mostu. Jednoduchý a primitivní přívoz tak byl nahrazen druhým pražským mostem. V souvislosti se stavbou tohoto – dnes již kamenného mostu Legií – zde postupně vznikalo nábřeží, došlo k navýšení břehu, postavení schodiště a výstavbě nových bloků domů.

Charakter místa utvářely zejména zahrady u řeky a četné mlýny. Historicky byly v této lokalitě zakládány paláce a zahrady významných šlechtických rodů, například Lichtenštejnů nebo Nosticů. S nimi získala atmosféra Kampy novou kultivovanost a noblesu, které jsou tu dobře patrné dodnes.

O naší kavárně

Naše kavárna s příjemnou atmosférou vám nabízí odpočinkové posezení při šálku jedinečné výběrové kávy z nejlepších českých i zahraničních pražíren. Ke kávě  doporučujeme ochutnat z naší nabídky domácích mini dezertů a vynikajících dortů. Vydatné snídaně servírujeme od 8:30, dále na vás čeká bohatá nabídka sendvičů z domácího chleba, čerstvých těstovin, salátů i masitých pokrmů. Chloubou naší kuchyně jsou lahodná rizota, která potěší buňky i toho nejnáročnějšího labužníka. Kavárna je svou polohou ideálním místem pro firemní schůzky, přátelská setkání i menší oslavy. V letních dnech si můžete šálek naší kávy vychutnat na zahrádce s neopakovatelným výhledem na Karlův most.

Těšíme se na Vás
Tým Bella Vida Café